Jazz
       nad
             Wartą





Dyrektor Artystyczny Festiwalu
Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski


Patronat:
www.psjt.pl
Deklaracja PSJT

II Festiwal Jazzu Tradycyjnego -
Pajęczno 18.08.2012 r.

STRONA GŁÓWNA FESTIWAL AKTUALNOŚCI FESTIWAL PROGRAM FESTIWAL GALERIA FESTIWAL YOUTUBE HISTORIA PAJĘCZNA

PROGRAM FESTIWALU

I Festiwal Jazzu Tradycyjnego "Jazz nad Wartą" 21.08.2011 - niedziela

15.00 - Otwarcie festiwalu

15.15 - K. K. Blues Band

16.30 - Nika Lubowicz & Andrzej Jagodziński & Michał Kapczuk

19.15 - Five O'Clock Orchestra

Prowadzenie koncertów -Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski

Honorowy patronat
Burmistrza Gminy i Miasta Pajęczno

Patronat medialny

Patronat nad Festiwalem Jazz nad Wartą

Dyrektor Festiwalu - Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski

Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski - kornecista jazzowy, kompozytor. W roku 1969 założył zespół jazzu tradycyjnego Five O'Clock Orchestra. Na stałe mieszka w Akwizgranie (Niemcy), gdzie od 2005-2012 był liderem międzynarodowej grupy Aix Dixie Connection. Występuje od roku 2008 w formacji Tador Swingtet, którą tworzą zaproszeni przez Niego muzycy. Jego najbardziej znaną kompozycją jest Suita Nowoorleańska przeznaczona na zespół jazzu tradycyjnego i orkiestrę symfoniczną. Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski jest inicjatorem i współorganizatorem kilku festiwali: 21-22.05.2011 Festiwal Jazzu Tradycyjnego Dixie Piknik, 28-29.05.2011 Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Hot Jazz Spring, 06-07.08.2011 Festiwal Jazzu Tradycyjnego Swinging Golden Stream, 21.08.2011 Festiwal Jazzu Tradycyjnego Jazz nad Wartą.


K. K. Blues Band

Zespół K.K. Blues Band powstał w 1975 roku i ma za sobą bogate doświadczenia twórcze i koncertowe. Jest jednym z najlepiej brzmiących zespołów bluesowych w Polsce. Ich repertuar to własne kompozycje oraz autorskie aranżacje klasyki bluesa: B. B. Kinga, W. Dixona, M. Watersa, B. Guya i innych. W repertuarze można się doszukać żywiołowych kawałków blues - rockowych. Występowali na najważniejszych festiwalach nie tylko w Polsce ale i za granicą. Od maja 2009 roku zespół gra w nowym składzie: Krzysztof Krzywański - gitara, Janusz Kluczniak - gitara basowa, śpiew, Andrzej Młodkowski - instrumenty klawiszowe, Andrzej Wardęga - perkusja, Jacek Rozpędek - piano, Jakub Konieczko - harmonijka ustna. W 2010 roku nagrali płytę "320" zawarte tam utwory można było już usłyszeć w kilkunastu audycjach radiowych. Na koncertach spotykają się z dużą aprobatą i entuzjastycznym odbiorem słuchaczy. Wspólne korzenie bluesa z jazzem tradycyjnym stanowi bardzo ciekawą propozycję artystyczną adresowaną również dla młodzieży. Więcej informacji na stronie zespołu K.K. Blues Band


Nika Lubowicz & Andrzej Jagodziński & Michał Kapczuk

Nika Lubowicz - wokalistka, ukończyła Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach na dwóch wydziałach: Dyrygentura Chóralna oraz Fortepian. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów jazzowych. Ważniejsze osiągnięcia: Nagroda specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na XIII Bielskiej Zadymce Jazzowej Bielsko - Biała (2011), Nagroda "Złota Tarka" Iława (2010), I Nagroda na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych Zamość (2009), Nagroda Indywidualna na Międzynarodowym "Krokus Jazz Festival" Jelenia Góra (2008).
Andrzej Jagodziński - pianista, kompozytor i aranżer. Grał m.in. z grupami Old Timers, Swing Session, String Connection, Quintessence, Big Warsaw Band, w kwartecie Janusza Muniaka, w kwartecie Zbigniewa Namysłowskiego i w "Czwartecie" Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego. Od 1987 roku jest stałym akompaniatorem Ewy Bem. Jego najpopularniejszą płytą jest "Chopin" z 1993 roku za którą dostał Fryderyka w kategorii najlepsza płyta jazzowa. W swej dotychczasowej karierze koncertował niemal na całym świecie biorąc udział między innymi w Jazz Yatra - Bombay, Ost-West Nurnberg, Jazz in Europe-Paris, Skane Festivalen in Malmo, Edinburgh Art Festival, Ankara Music Festival, Leverkusener Jazz Tage oraz Istanbul International Festival.
Michał Kapczuk - kontrabasista, osiągnięcia indywidualne: wyróżnienie indywidualne na "Tarnów Jazz Contest 2008 ", wyróżnienie indywidualne na "Krokus Jazz Festival Jelenia Góra 2009 ", wyróżnienie indywidualne na festiwalu "Jazz Nad Odrą 2010".


Five O'Clock Orchestra

Zespół jazzu tradycyjnego Five O'Clock Orchestra powstał w 1969 roku. Od początku wzorem dla nich byli mistrzowie z Nowego Orleanu rodem: Joe "King" Oliver, Edward "Kid" Ory, Johnny Dodds, Louis Armstrong. Przesłuchując nagrania przedstawiciel brytyjskiego "tradu", jak i rodzinnych czołowych odpowiedników z "Warsaw Stompers" Henryka Majewskiego na czele, sami wytrwale dążyli do ukształtowania własnej osobowości wykonawczej. Zespół zwraca uwagę nie tylko autentyzmem instrumentacji, stylowością brzmienia i wykonawstwa każdego z muzyków, lecz także doborem repertuarowym wzorowanym wyłącznie na tradycjach jazzu z Nowego Orleanu rodem. Jest laureatem Festiwalu Old Jazz Meeting Złota Tarka 2002 i 2001. Zespół Five O'Clock Orchestra wydał 3 płyty: Lazy River, Bix & Henryk, Suitę Nowoorleańską. Na festiwalu "Old Jazz Meeting" w Iławie w roku 2009 zespoł otrzymał honorową Złotą Tarkę. Jest teraz obok legendarnego "Old Timers" Henryka Majewskiego jednym z dwóch zespołów, które to cenne trofeum otrzymały trzykrotnie. Skład zespołu: Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski - lider, kornet, Janusz Sołtysik - klarnet, saksofon, Wojciech Kamiński - fortepian, Andrzej Nowicki - banjo, Eugeniusz "Kerry" Marszałek - kontrabas, Andrzej Wardęga - perkusja, śpiew. Gość specjalny Mariusz Wnuk - puzon. Więcej informacji na stronie zespołu Five O'Clock Orchestra


Jazz w Stajni Hot Jazz Spring Nauka gry na pianinie Impresariat, agencja artystyczna Five O'Clock Orchestra